• Szkolne Koło Wolontariatu

mgr Agnieszka Twardosz

mgr Wioletta Tasarek

mgr Izabela Dobrowolska

Szkolne Koło Wolontariatu Na sygnale działa od 2018 roku. Zgodnie z ideą wolontariatu, wolontariusze wraz z opiekunami organizują i realizują różne przedsięwzięcia. Mamy za sobą wiele różnorodnych akcji m. in. spotkania z Seniorami z naszego osiedla, przygotowanie przedstawień dla dzieci z pobliskich przedszkoli, zbiórki charytatywne, przygotowywanie kartek okolicznościowych, pisanie listów i inne.

Podejmowana przez uczniów - wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości oraz rozwijanie postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych. Dostarcza alternatywnych form spędzenia wolnego czasu, wpływa na rozwój ich pasji i zainteresowań oraz otwartości na środowisko lokalne. W skład Szkolnego Koła Wolontariatu NA SYGNALE wchodzą uczniowie klas 4-8 oraz klasy młodsze, które angażują się w nasze akcje wraz z wychowawcami.