• Wieliczka
          • Wycieczka do Wieliczki

• 21 listopada uczniowie klas 1a i 3b oraz niektórzy uczniowie klas 1b i 2a uczestniczyli w wycieczce z ogólnopolskiego programu „Poznaj Polskę”. Najpierw udali się do Krakowa , gdzie w Muzeum Lotnictwa Polskiego oglądali ponad 200 różnych statków powietrznych. Wysłuchali ciekawych opowieści związanych z historią i wykorzystaniem samolotów. Następnie zwiedzili poeksploatacyjne wyrobiska Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Muzeum Żup Krakowskich. Schodzili głęboko pod ziemię po drewnianych schodach. Oglądali z zaciekawieniem najokazalsze podziemne komnaty i kaplice solne, jeziora solankowe, monumentalne konstrukcje ciesielskie, rzeźby i płaskorzeźby z soli. Słuchali opowieści o przygodach górników pracujących w kopalni. Zjedli również pyszne pierogi w górniczej restauracji. Na zakończenie dnia kupowali pamiątki na pobliskich straganach. Zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń, wrócili do Tychów. Wycieczka była połączeniem aktywnego wypoczynku z dużą porcją wiedzy, doznaniami wizualnymi (zabytki sprzed kilkuset lat) i dobroczynnym działaniem soli na organizm (oczyszczanie dróg oddechowych).

• pasowanie-na-czytelnika
          • Pasowanie na Czytelnika1b

• Uczniowie tej klasy są już oficjalnymi czytelnikami biblioteki przy Szkole Podstawowej nr 3 w Tychach! Podczas uroczystości dowiedzieli się w jaki sposób znajdować książki na półkach, jak należy się zachowywać w bibliotece oraz usłyszeli ciekawostki o książkach i zawodzie bibliotekarza. Każde dziecko dostało książkę "Wnuczka antykwariusza", okładkę i dyplom oraz wypożyczyło książkę. Imprezę zorganizowała p. Jola.