• Grudzień w świetlicy

     • To był wspaniały czas...

      Wspaniale spędziliśmy ten grudniowy miesiąc w naszej świetlicy! Przepełnieni radością i świątecznym duchem, mieliśmy wiele wspaniałych chwil.

      Zaczęliśmy od Dnia Górnika, gdzie uczyliśmy się o ich trudnej, ale ważnej pracy. Dzieci miały okazję wykonać piękne dekoracje i prace plastyczne, które dopełniły naszą świetlicę świątecznym blaskiem.

      Nie mogło również zabraknąć śpiewania kolęd! Wszyscy razem z radością śpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy, poczuliśmy magię świąt przenikającą nasze serca.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych grudniowych aktywnościach. Tworzenie takich wyjątkowych wspomnień z naszymi wspaniałymi świetliczakami to dla nas ogromna radość.

      #Grudzień #Świetlica #Święta #Radość

     • Spotkanie autorskie z panią Jadwigą Świerczek

     • 5 grudnia uczniowie klasy 1b udali się do Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach na spotkanie z autorką książek dla dzieci - panią Jadwigą Świerczek.

      Słuchali fragmentów książki o przygotowaniach do świąt psów Bratka i Irysa, czytanej przez pisarkę. Pani Jadwiga odpowiedziała dzieciom na szereg nurtujących je pytań, a następnie wręczyła każdemu książkę swojego autorstwa, pt. „Wielki koncert”. Wspaniała niespodzianka mikołajkowa! Dziękujemy!

     • Magiczny czas!

     • 15 grudnia w  szkole odbył się kiermasz świąteczny.

      Nasze oczy cieszyły wyjątkowe ozdoby własnoręcznie wykonane przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Wszyscy mili goście mogli skorzystać z kawiarenki, w której unosił się zapach pierników, puszystych serników oraz innych wypieków. To wyjątkowe wydarzenie poprzedziły jasełka, które były źródłem wielu wzruszeń.  Przedstawienie na pewno będzie zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

     • Mikołajkowe szaleństwo w klasie 3b

     • ​​​Tradycyjnie w grudniu  przybył do szkoły Mikołaj.​​​​​​

       

       

      Tradycyjnie w grudniu  przybył do szkoły Mikołaj. Przeprowadził kilka zabawnych konkursów, wysłuchał wielu ciekawych historii i rozdał mnóstwo wspaniałych prezentów. Każde dziecko otrzymało fantastyczny, świąteczny kubek oraz słodką niespodziankę. Później dzieci udały się do pobliskiego parku, w którym zjeżdżały z górek i lepiły bałwany. W drodze powrotnej do szkoły ponownie spotkały Mikołaja, który podarował im słodkości. Wszyscy świetnie się bawili i z radością opowiadali o  mikołajkowej przygodzie.

     • Wycieczka uczniów klas 1b i 2 a do Wielkiej Fabryki Elfów

     • 29 listopada br. uczniowie klas 1b i 2a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Fabryce Porcelany w Katowicach.

      Wycieczka uczniów klas 1b i 2 a do Wielkiej Fabryki Elfów

      29 listopada br. uczniowie klas 1b i 2a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Fabryce Porcelany w Katowicach. Najpierw zwiedzili unikatowy kompleks budynków pochodzących z przełomu XIX i XX wieku - historyczną Fabrykę Porcelany "Porcelana Bogucice". Mieli okazję obejrzeć salę tradycji i poznać kilka ciekawostek dotyczących produkcji porcelany. Poznali również uroczego stworka - Beboka Bogucia, który nieustannie podpatruje pracowników i klientów Fabryki Porcelany, nachylając się nad sporej wielkości filiżanką kawy. Następnie udali się do Wielkiej Fabryki Elfów, gdzie otrzymali zadanie – odnaleźć zaginione karty przepisu na pierniki. Pod przewodnictwem Elfów - Tuptusia i Piernika, odwiedzili punkty z atrakcjami. W każdym punkcie czekały na nich aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Zwieńczeniem wizyty było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który podarował dzieciom dyplomy oraz pierniki. Wycieczka wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

     • Dzień Górnika

     • W grudniu, w szkole obchodziliśmy Dzień Górnika.

      Dzień Górnika

      W grudniu, w szkole obchodziliśmy Dzień Górnika. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę o Śląsku oraz wyświetlaną na korytarzu prezentację o naszym regionie. Klasy 1a i 3b odwiedził górnik, tata Tomka, pan Dawid Pałka. Przybył do szkoły w stroju galowym i opowiadał dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy górnika. Na spotkaniu uczniowie mogli również dotknąć prawdziwej lamki górniczej, zobaczyć galowy mundur i przymierzyć czako. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które pan Dawid cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.