• WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW - PÓŁFINAŁ

     • W czwartek najlepsi czytelnicy naszej szkoły pisali test półfinałowy ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Zwyciężyła Lilina Żak. Gratulujemy! 

     • Warsztaty dla klas starszych - Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Tychach.

     • 13 marca uczniowie klas siódmych oraz klasy ósmej uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Tychach.

      13 marca uczniowie klas siódmych oraz klasy ósmej uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Tychach. Młodzież miała możliwość zapoznania się ze specyfiką wielu ciekawych zawodów takich jak kominiarz czy mechanik samochodowy. Ich reprezentanci interesująco opowiadali o swojej pracy. Pod okiem specjalistów z branży spożywczej można było ulepić pierogi, zawinąć gołąbki, spróbować świeżo wypieczonego chleba ze smalcem czy pastą jajeczną. Osoby zainteresowane projektowaniem wnętrz tworzyły projekt w profesjonalnym programie komputerowym. Nie zabrakło także atrakcji dla tych, którzy dbają o wygląd, ponieważ na miejscu czekali barberzy i fryzjerki. Uczestnicy zdobywali nagrody w różnych konkurencjach (np. skręcanie szuflady), każdy otrzymał także drewnianego króliczka ze swoim wygrawerowanym imieniem. Wszystko to w przemiłej atmosferze. Z wielką chęcią przybędziemy na warsztaty w przyszłym roku:)

     • DZIEŃ KOBIET W KLASIE 1B

     • Chłopcy z klasy 1b pod okiem wychowawczyni zaangażowali się w przygotowanie dla swoich koleżanek z klasy papierowych kwiatków. Dziewczynki doceniły własnoręcznie wykonane prezenty i niespodziankę, którą otrzymały z okazji swojego święta. Poczuły się małymi kobietami. Radość była wielka!

     • „Mój plastelinowy świat” - konkurs szkolny

     • 27 lutego odbył się szkolny konkurs  "MÓJ PLASTELINOWY ŚWIAT". 

      Dnia 27 lutego odbył się szkolny konkurs „Mój plastelinowy świat” w którym udział wzięli chętni uczniowie z klas 1-4. Konkurs miał na celu rozwijanie zdolności plastycznych, inwencji twórczej uczniów oraz integrację szkolną. Uczniowie mieli wykonać pracę z plasteliny na dowolny temat. Poziom wykonanych prac był bardzo wysoki a jury bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Jury ceniło prace pod względem pomysłowości, estetyki i wkładu pracy. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

      Oto wyniki:

      I miejsce - Paulina Loska 4A

      II miejsce - Amelia Ronkiewicz (3A) i Sylwia Tkaczyk (3A)

      III miejsce - Anna Bunda 1A

       

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

      Gratulujemy również tym, którzy odważyli się wziąć udział w konkursie. Wszystkich uczestników było aż 30!

     • BookTour w Trójce

     • Uczniowie klas 1-3 biorą udział w kolejnej edycji Międzyszkolnej Akcji Czytelniczej z wędrującą po tyskich szkołach książką.

       

      Uczniowie klas 1-3 biorą udział w kolejnej edycji Międzyszkolnej Akcji Czytelniczej z wędrującą po tyskich szkołach książką. W tym roku jest to "BookTour z ... Receptą na szczęście". Koordynatorka akcji w naszej szkole, p. Jola, odwiedza klasy i czyta rozdziały "Recepty na szczęście" autorstwa Małgorzaty Korbiel.

      Akcja trwa do 22 marca - głośne czytanie w klasach będą kontynuować wychowawczynie lub uczniowie.

     • KUKIEŁKOWY TEATRZYK CZWARTOKLASISTÓW.

     • Kukiełkowy teatrzyk przedstawiający wiersz Adama Mickiewicza „Przyjaciele” został wykonany przez uczniów klas 4a i 4b. Ich występ był pełen emocji i zaangażowania, a uczniowie otrzymali gromkie brawa od publiczności. To wspaniała okazja, by nie tylko popularyzować literaturę, ale także rozwijać umiejętności artystyczne uczniów. Jesteśmy dumni z ich talentu i zaangażowania!

     • ZAJĘCIA TEATRALNE

     • W pierwszym półroczu grupka ambitnych uczniów z klasy 5b uczestniczyła w zajęciach teatralnych. Młodzi aktorzy przygotowali baśń pt. ,, Szczęśliwy Jaś”. Widowisko dało możliwość zaprezentowania się przed naszymi przedszkolakami i uczniami klasy 1a. Było trochę nerwów, ale występ na pewno był udany. 

     • DZIEŃ KOTA

     • W związku z przypadającym 17 lutego Światowym/Międzynarodowym Dniem Kota, bibliotekarka, p. Beata spotkała się w bibliotece szkolnej z uczniami klasy 1a, którym przekazała ciekawe informacje dotyczące zwyczajów naszych domowych ,,mruczków”. Lekcji bibliotecznej o kotach towarzyszyła wystawka książek przygotowana również przez p. Beatę oraz okazjonalny plakat. Dzieci z radością wypożyczyły książki o kotach i innych zwierzętach, ponieważ nasze pierwszaki już naprawdę nieźle radzą sobie z czytaniem – brawo!