• GÓRA GROSZA

      Jeszcze tylko 7 dni pozostało do zakończenia akcji Szkolnego Koła Wolontariatu "Góra Grosza".

      Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Głównym obszarem wsparcia jest: - pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej- pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej- usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej- programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych- programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia- lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

     • Zabawa w teatr.

      W pierwszym półroczu grupka ambitnych uczniów z klasy 5b uczestniczyła w zajęciach teatralnych.

      Młodzi aktorzy przygotowali baśń pt. ,,Szczęśliwy Jaś”. Widowisko dało możliwość zaprezentowania się przed naszymi przedszkolakami i uczniami klasy 1a. Było trochę nerwów, ale występ na pewno był udany.

     • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

      18.01.2024 odbył się dzień otwarty w naszej szkole.

      Dzieci, które przyszły nas odwiedzić otrzymały Paszport ucznia, mogły obejrzeć całą szkołę i uczestniczyły w przeróżnych, ciekawych zajęciach, m.in.: artystycznych, ruchowych, aktorskich, zabawach na magicznym dywanie, z tablicą interaktywną, z j. angielskim oraz mogli odkrywać świat dzięki doświadczeniom, zajęciom przyrodniczym i komputerowym. Rodzice w tym czasie mogli skorzystać z konsultacji logopedycznych, dotyczących prawidłowej postawy, Psychologiczno-Pedagogicznych, jak również ze specjalistami pracującymi w szkole.

     • Grudzień w świetlicy

      To był wspaniały czas...

      Wspaniale spędziliśmy ten grudniowy miesiąc w naszej świetlicy! Przepełnieni radością i świątecznym duchem, mieliśmy wiele wspaniałych chwil.

      Zaczęliśmy od Dnia Górnika, gdzie uczyliśmy się o ich trudnej, ale ważnej pracy. Dzieci miały okazję wykonać piękne dekoracje i prace plastyczne, które dopełniły naszą świetlicę świątecznym blaskiem.

     • Spotkanie autorskie z panią Jadwigą Świerczek

      5 grudnia uczniowie klasy 1b udali się do Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach na spotkanie z autorką książek dla dzieci - panią Jadwigą Świerczek.

      Słuchali fragmentów książki o przygotowaniach do świąt psów Bratka i Irysa, czytanej przez pisarkę. Pani Jadwiga odpowiedziała dzieciom na szereg nurtujących je pytań, a następnie wręczyła każdemu książkę swojego autorstwa, pt. „Wielki koncert”. Wspaniała niespodzianka mikołajkowa! Dziękujemy!

     • Magiczny czas!

      15 grudnia w szkole odbył się kiermasz świąteczny.

      Nasze oczy cieszyły wyjątkowe ozdoby własnoręcznie wykonane przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Wszyscy mili goście mogli skorzystać z kawiarenki, w której unosił się zapach pierników, puszystych serników oraz innych wypieków. To wyjątkowe wydarzenie poprzedziły jasełka, które były źródłem wielu wzruszeń. Przedstawienie na pewno będzie zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

     • Mikołajkowe szaleństwo w klasie 3b

      ​​​Tradycyjnie w grudniu przybył do szkoły Mikołaj.​​​​​​

      Tradycyjnie w grudniu przybył do szkoły Mikołaj. Przeprowadził kilka zabawnych konkursów, wysłuchał wielu ciekawych historii i rozdał mnóstwo wspaniałych prezentów. Każde dziecko otrzymało fantastyczny, świąteczny kubek oraz słodką niespodziankę. Później dzieci udały się do pobliskiego parku, w którym zjeżdżały z górek i lepiły bałwany. W drodze powrotnej do szkoły ponownie spotkały Mikołaja, który podarował im słodkości. Wszyscy świetnie się bawili i z radością opowiadali o mikołajkowej przygodzie.

     • Wycieczka uczniów klas 1b i 2 a do Wielkiej Fabryki Elfów

      29 listopada br. uczniowie klas 1b i 2a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Fabryce Porcelany w Katowicach.

      Wycieczka uczniów klas 1b i 2 a do Wielkiej Fabryki Elfów

      29 listopada br. uczniowie klas 1b i 2a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Fabryce Porcelany w Katowicach. Najpierw zwiedzili unikatowy kompleks budynków pochodzących z przełomu XIX i XX wieku - historyczną Fabrykę Porcelany "Porcelana Bogucice". Mieli okazję obejrzeć salę tradycji i poznać kilka ciekawostek dotyczących produkcji porcelany. Poznali również uroczego stworka - Beboka Bogucia, który nieustannie podpatruje pracowników i klientów Fabryki Porcelany, nachylając się nad sporej wielkości filiżanką kawy. Następnie udali się do Wielkiej Fabryki Elfów, gdzie otrzymali zadanie – odnaleźć zaginione karty przepisu na pierniki. Pod przewodnictwem El

     • Dzień Górnika

      W grudniu, w szkole obchodziliśmy Dzień Górnika.

      Dzień Górnika

      W grudniu, w szkole obchodziliśmy Dzień Górnika. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę o Śląsku oraz wyświetlaną na korytarzu prezentację o naszym regionie. Klasy 1a i 3b odwiedził górnik, tata Tomka, pan Dawid Pałka. Przybył do szkoły w stroju galowym i opowiadał dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy górnika. Na spotkaniu uczniowie mogli również dotknąć prawdziwej lamki górniczej, zobaczyć galowy mundur i przymierzyć czako. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które pan Dawid cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.

    • Wieliczka
     • Wycieczka do Wieliczki

      21 listopada uczniowie klas 1a i 3b oraz niektórzy uczniowie klas 1b i 2a uczestniczyli w wycieczce z ogólnopolskiego programu „Poznaj Polskę”. Najpierw udali się do Krakowa , gdzie w Muzeum Lotnictwa Polskiego oglądali ponad 200 różnych statków powietrznych. Wysłuchali ciekawych opowieści związanych z historią i wykorzystaniem samolotów. Następnie zwiedzili poeksploatacyjne wyrobiska Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Muzeum Żup Krakowskich. Schodzili głęboko pod ziemię po drewnianych schodach. Oglądali z zaciekawieniem najokazalsze podziemne komnaty i kaplice solne, jeziora solankowe, monumentalne konstrukcje ciesielskie, rzeźby i płaskorzeźby z soli. Słuchali opowieści o przygodach górników pracujących w kopalni. Zjedli również pyszne pierogi w górniczej restauracji. Na zakończenie dnia kupowali pamiątki na pobliskich straganach. Zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń, wrócili do Tychów.

    • pasowanie-na-czytelnika
     • Pasowanie na Czytelnika1b

      Uczniowie tej klasy są już oficjalnymi czytelnikami biblioteki przy Szkole Podstawowej nr 3 w Tychach! Podczas uroczystości dowiedzieli się w jaki sposób znajdować książki na półkach, jak należy się zachowywać w bibliotece oraz usłyszeli ciekawostki o książkach i zawodzie bibliotekarza. Każde dziecko dostało książkę "Wnuczka antykwariusza", okładkę i dyplom oraz wypożyczyło książkę. Imprezę zorganizowała p. Jola.

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 19.05.2024