• DZIEŃ KOTA

     • W związku z przypadającym 17 lutego Światowym/Międzynarodowym Dniem Kota, bibliotekarka, p. Beata spotkała się w bibliotece szkolnej z uczniami klasy 1a, którym przekazała ciekawe informacje dotyczące zwyczajów naszych domowych ,,mruczków”. Lekcji bibliotecznej o kotach towarzyszyła wystawka książek przygotowana również przez p. Beatę oraz okazjonalny plakat. Dzieci z radością wypożyczyły książki o kotach i innych zwierzętach, ponieważ nasze pierwszaki już naprawdę nieźle radzą sobie z czytaniem – brawo! 

     • Rekrutacja 2024/2025

     • Zapisy do klas pierwszych

      Zgłoszenia (dla dzieci z obwodu) oraz wnioski (dla dzieci spoza obwodu)

      można składać

      w dniach od 13 do 29 lutego 2024 r. do godz. 15:00.

       

      Zapisy do oddziału przedszkolnego

      Wnioski można składać

      w dniach od 12 do 26 lutego 2024 r. do godz. 15:00.

       

      Zapisu dziecka do klasy pierwszej lub do oddziału przedszkolnego można dokonać

      • wypełniając wniosek elektronicznie w systemie rekrutacyjnym NABO - wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do szkoły
      • wypełniając wniosek w sekretariacie szkoły

      Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania

     • Narnia - zimowa kraina

     • Klasy czwarte w ramach pracy z lekturą "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" wykonały czarodziejską krainę Narnię wraz z jej mieszkańcami. 

     • Filtrowanie wody

     •  

      Dzięki czemu nauka nowych informacji staje się łatwiejsza i przyjemniejsza ? Między innymi dzięki nauce przez doświadczenie. Uczniowie kl. 3a tak właśnie się uczyli, wykonując wspólnie doświadczenie filtrowania wody.

     • GÓRA GROSZA

     • Jeszcze tylko 7 dni pozostało do zakończenia akcji Szkolnego Koła Wolontariatu "Góra Grosza".

       

      Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Głównym obszarem wsparcia jest: pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej- usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej- programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych- programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia- lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

     • Zabawa w teatr.

     • W pierwszym półroczu grupka ambitnych uczniów z klasy 5b uczestniczyła w zajęciach teatralnych.

      Młodzi aktorzy przygotowali  baśń pt. ,,Szczęśliwy Jaś”. Widowisko dało możliwość zaprezentowania się przed naszymi przedszkolakami i uczniami klasy 1a. Było trochę nerwów, ale występ na pewno był udany. 

     • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

     • 18.01.2024 odbył się dzień otwarty w naszej szkole.

      Dzieci, które przyszły nas odwiedzić otrzymały Paszport ucznia, mogły obejrzeć całą szkołę i uczestniczyły w przeróżnych, ciekawych zajęciach, m.in.: artystycznych, ruchowych, aktorskich, zabawach na magicznym dywanie, z tablicą interaktywną, z j. angielskim oraz mogli odkrywać świat dzięki doświadczeniom, zajęciom przyrodniczym i komputerowym. Rodzice w tym czasie mogli skorzystać z konsultacji logopedycznych, dotyczących prawidłowej postawy, Psychologiczno-Pedagogicznych, jak również ze specjalistami pracującymi w szkole.

     • Grudzień w świetlicy

     • To był wspaniały czas...

      Wspaniale spędziliśmy ten grudniowy miesiąc w naszej świetlicy! Przepełnieni radością i świątecznym duchem, mieliśmy wiele wspaniałych chwil.

      Zaczęliśmy od Dnia Górnika, gdzie uczyliśmy się o ich trudnej, ale ważnej pracy. Dzieci miały okazję wykonać piękne dekoracje i prace plastyczne, które dopełniły naszą świetlicę świątecznym blaskiem.

      Nie mogło również zabraknąć śpiewania kolęd! Wszyscy razem z radością śpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy, poczuliśmy magię świąt przenikającą nasze serca.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych grudniowych aktywnościach. Tworzenie takich wyjątkowych wspomnień z naszymi wspaniałymi świetliczakami to dla nas ogromna radość.

      #Grudzień #Świetlica #Święta #Radość

     • Spotkanie autorskie z panią Jadwigą Świerczek

     • 5 grudnia uczniowie klasy 1b udali się do Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach na spotkanie z autorką książek dla dzieci - panią Jadwigą Świerczek.

      Słuchali fragmentów książki o przygotowaniach do świąt psów Bratka i Irysa, czytanej przez pisarkę. Pani Jadwiga odpowiedziała dzieciom na szereg nurtujących je pytań, a następnie wręczyła każdemu książkę swojego autorstwa, pt. „Wielki koncert”. Wspaniała niespodzianka mikołajkowa! Dziękujemy!

     • Magiczny czas!

     • 15 grudnia w  szkole odbył się kiermasz świąteczny.

      Nasze oczy cieszyły wyjątkowe ozdoby własnoręcznie wykonane przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Wszyscy mili goście mogli skorzystać z kawiarenki, w której unosił się zapach pierników, puszystych serników oraz innych wypieków. To wyjątkowe wydarzenie poprzedziły jasełka, które były źródłem wielu wzruszeń.  Przedstawienie na pewno będzie zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

     • Mikołajkowe szaleństwo w klasie 3b

     • ​​​Tradycyjnie w grudniu  przybył do szkoły Mikołaj.​​​​​​

       

       

      Tradycyjnie w grudniu  przybył do szkoły Mikołaj. Przeprowadził kilka zabawnych konkursów, wysłuchał wielu ciekawych historii i rozdał mnóstwo wspaniałych prezentów. Każde dziecko otrzymało fantastyczny, świąteczny kubek oraz słodką niespodziankę. Później dzieci udały się do pobliskiego parku, w którym zjeżdżały z górek i lepiły bałwany. W drodze powrotnej do szkoły ponownie spotkały Mikołaja, który podarował im słodkości. Wszyscy świetnie się bawili i z radością opowiadali o  mikołajkowej przygodzie.

     • Wycieczka uczniów klas 1b i 2 a do Wielkiej Fabryki Elfów

     • 29 listopada br. uczniowie klas 1b i 2a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Fabryce Porcelany w Katowicach.

      Wycieczka uczniów klas 1b i 2 a do Wielkiej Fabryki Elfów

      29 listopada br. uczniowie klas 1b i 2a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Fabryce Porcelany w Katowicach. Najpierw zwiedzili unikatowy kompleks budynków pochodzących z przełomu XIX i XX wieku - historyczną Fabrykę Porcelany "Porcelana Bogucice". Mieli okazję obejrzeć salę tradycji i poznać kilka ciekawostek dotyczących produkcji porcelany. Poznali również uroczego stworka - Beboka Bogucia, który nieustannie podpatruje pracowników i klientów Fabryki Porcelany, nachylając się nad sporej wielkości filiżanką kawy. Następnie udali się do Wielkiej Fabryki Elfów, gdzie otrzymali zadanie – odnaleźć zaginione karty przepisu na pierniki. Pod przewodnictwem Elfów - Tuptusia i Piernika, odwiedzili punkty z atrakcjami. W każdym punkcie czekały na nich aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Zwieńczeniem wizyty było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który podarował dzieciom dyplomy oraz pierniki. Wycieczka wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

     • Dzień Górnika

     • W grudniu, w szkole obchodziliśmy Dzień Górnika.

      Dzień Górnika

      W grudniu, w szkole obchodziliśmy Dzień Górnika. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę o Śląsku oraz wyświetlaną na korytarzu prezentację o naszym regionie. Klasy 1a i 3b odwiedził górnik, tata Tomka, pan Dawid Pałka. Przybył do szkoły w stroju galowym i opowiadał dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy górnika. Na spotkaniu uczniowie mogli również dotknąć prawdziwej lamki górniczej, zobaczyć galowy mundur i przymierzyć czako. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które pan Dawid cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. 

    • Wieliczka
     • Wycieczka do Wieliczki

     • 21 listopada uczniowie klas 1a i 3b oraz niektórzy uczniowie klas 1b i 2a uczestniczyli w wycieczce z ogólnopolskiego programu „Poznaj Polskę”. Najpierw udali się do Krakowa , gdzie w Muzeum Lotnictwa Polskiego oglądali ponad 200 różnych statków powietrznych. Wysłuchali ciekawych opowieści związanych z historią i wykorzystaniem samolotów. Następnie zwiedzili poeksploatacyjne wyrobiska Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Muzeum Żup Krakowskich. Schodzili głęboko pod ziemię po drewnianych schodach. Oglądali z zaciekawieniem najokazalsze podziemne komnaty i kaplice solne, jeziora solankowe, monumentalne konstrukcje ciesielskie, rzeźby i płaskorzeźby z soli. Słuchali opowieści o przygodach górników pracujących w kopalni. Zjedli również pyszne pierogi w górniczej restauracji. Na zakończenie dnia kupowali pamiątki na pobliskich straganach. Zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń, wrócili do Tychów. Wycieczka była połączeniem aktywnego wypoczynku z dużą porcją wiedzy, doznaniami wizualnymi (zabytki sprzed kilkuset lat) i dobroczynnym działaniem soli na organizm (oczyszczanie dróg oddechowych).

    • pasowanie-na-czytelnika
     • Pasowanie na Czytelnika1b

     • Uczniowie tej klasy są już oficjalnymi czytelnikami biblioteki przy Szkole Podstawowej nr 3 w Tychach! Podczas uroczystości dowiedzieli się w jaki sposób znajdować książki na półkach, jak należy się zachowywać w bibliotece oraz usłyszeli ciekawostki o książkach i zawodzie bibliotekarza. Każde dziecko dostało książkę "Wnuczka antykwariusza", okładkę i dyplom oraz wypożyczyło książkę. Imprezę zorganizowała p. Jola.