Szczęść Boże Górnikom
Dzień Śląski - działo się, działo. Dziękujemy za quiz, pyszności, opowieści oraz piękny koncert górniczy 😃
Szczęść Boże Górnikom
Dzień Śląski - działo się, działo. Dziękujemy za quiz, pyszności, opowieści oraz piękny koncert górniczy 😃
Z przyjemnością chcemy podzielić się informacją, iż Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Tychach otrzymała dyplom za zorganizowanie obchodów "Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF" oraz za zaangażowanie w działania przybliżające temat praw dziecka w naszej szkole.
Serdecznie dziękujemy #UNICEF POLSKA !
Klasy 7b i 7a uczestniczyły w lekcji biologii w Centrum Edukacji Ekologicznej-Egzotarium. W otoczeniu budynku rozmieszczone są rodzime siedliska roślinne. Ścieżka edukacyjna wewnątrz budynku prowadzi prowadzi przez olbrzymie akwaria z rodzimymi gatunkami ryb oraz rybami z całego świat poprzez palmiarnię z egzotycznymi gatunkami roślin, płazów i gadów. Uczniowie pracowali nad rozwiązaniem zagadek, zadań dotyczący bioróżnorodności. Dziękujemy Ogród Botaniczno-Zoologiczny CEE Egzotarium Sosnowiec za możliwość odbycia lekcji biologii w tak ciekawym miejscu. #Ogród Botaniczno-ZoologicznyCEEEgzotariumSosnowiec.
Z ogromną radością pragniemy poinformować, że nasza szkoła została nominowana w prestiżowym konkursie na Tyskiego Społecznika Roku, który jest organizowany przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej. To dla nas niezwykłe wyróżnienie i zaszczyt, że nasza społeczna działalność została dostrzeżona i doceniona na tak szerokim forum.
Razem możemy więcej! Dziękujemy raz jeszcze za wyróżnienie i możliwość uczestniczenia w tak ważnym wydarzeniu. Trzymajcie za nas kciuki! #frestychy #fres #TyskiSpolecznik
Na zaproszenie Muzeum Miejskiego w Tychach delegacja naszej szkoły, w osobach Wicedyrektor szkoły, p. Barbara Pałczyk oraz bibliotekarka szkolna, p. Jola, wzięły udział w spotkaniu n.t. publikacji "Osiedle A, do-powiedzenia". Spotkanie z twórcami książki poprowadził redaktor publikacji - p. Jakub Skucha.
Księgozbiór naszej biblioteki powiększył się o tę publikację, jak i jej część 1 p.t. "Osiedle A, czyli pierwsze".
Dziękujemy :)
Kasia, Basia, Henio, Staś - ciekawe kto będzie naszą sympatią? W piątek klasa 2a poznała swoją przyszłość. Wróżby andrzejkowe wywołały mnóstwo uśmiechu
No i ostatnia partia książek otrzymanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0., są opracowane i czekają na Was :) Zapraszamy do biblioteki szkolnej.
#nprcz
#biblioteka #czytelnicy #SzkołaPodstawowa3
W tym roku obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w klasie 2b połączone zostały z tematem związanym z przygotowaniami niedźwiedzi do zimy oraz ich zwyczajami. Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszowymi zabawkami. Poznali historię pluszowego misia i słuchali czytanego przez nauczyciela opowiadania z książki Grzegorza Janusza pt. „Misiostwo świata”. Wykonali niedźwiadka z kartonu i zaprojektowali dla niego ubranie z kolorowego papieru. Z tekstu Adama Wajraka dowiedzieli się dlaczego niedźwiedź tyle je. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie wzięli udział w losowaniu i cztery pluszowe misie powędrowały do szczęściarzy.
W minioną środę 20 listopada świętowaliśmy w szkole 35 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024.
Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele założyli strój w niebieskim kolorze, wychowawcy klas przeprowadzali zajęcia edukacyjne, a bibliotekarka, p. Jola, czytała dzieciom w bibliotece, podczas przerw fragmenty książki "12 ważnych praw: polscy autorzy o prawach dzieci" oraz przeprowadzała rozmowy z czytelnikami na ten temat.
W Krakowie odbyli wędrówkę z przewodnikiem szlakiem krakowskich legend, poznając m.in. Legendę o Smoku Wawelskim i Legendę o wieżach Kościoła Mariackiego.Zwiedzili Wawel oraz Rynek Starego Miasta. W trakcie wycieczki uczniowie zgłębili ciekawostki związane z historią Krakowa i ludźmi, którzy tam żyli. Wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej i zrobili pamiątkowe zakupy Sukiennicach. W Fabryce Ozdób Choinkowych dzieci poznały proces produkcji szklanych bombek i pod okiem profesjonalistów z branży pomalowały własnoręcznie bombki, które zabrały do swoich domów. Podobno te unikatowe wzory choinkowych ozdób z naszej rodzimej fabryki zdobią nawet Biały Dom. Na koniec wszystkim zakręciło się w głowie od kolorów i wrażeń w pięknym sklepiku z bombkami. W ten chłodny listopadowy dzień rozgrzewały nas emocje. Było cudownie i klimatycznie!
I kolejne pozycje w naszym księgozbiorze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0., gotowe do wypożyczania. Wstąpcie do biblioteki koniecznie, ZAPRASZAMY!
Ciąg dalszy nastąpi :)
#nprcz
#biblioteka #czytelnicy #SzkołaPodstawowa3
Dnia 22 listopada klasa 2a uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez p. Agnieszkę S. Warsztaty odbywały się w ramach współpracy koleżeńskiej, a miały na celu zapoznanie dzieci z budową ciała ludzkiego - "Poznaję moje ciało"
Oto następne książki zamówione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0., przygotowane do wypożyczania. Przeglądajcie, wybierajcie, czytajcie.
ZAPRASZAMY do biblioteki szkolnej :)
Uczniowie klas 1-3 biorą udział w międzyszkolnej akcji promującej czytanie wśród dzieci, organizowanej przez Bibliotekę SPnr18 przy współpracy z MBP w Tychach.
VII edycja to "BookTour z ... Plastrem Czarownicy". Koordynatorka akcji w SPnr3, p. Jola, odwiedziła klasy i przeczytała wybrane baśnie z wędrującej książki. W oparciu o treść baśni "Dwie wieże" rozmawiała z uczniami o przemocy, ponieważ równocześnie trwa kampania "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".
A tymczasem czytanie "Plastra Czarownicy i innych baśni" autorstwa M.Strzałkowskiej w klasach kontynuują wychowawczynie.
Uczniowie klasy 3a w ramach innowacji pedagogicznej "Loving English!" wykonywali plakaty pt. "What's the month?" przedstawiające ulubione zajęcia uczniów w wybranych porach roku lub miesiącach.
W naszej świetlicy mieliśmy wyjątkową okazję, aby porozmawiać o czymś naprawdę ważnym - prawach dziecka! Dzieci z entuzjazmem dyskutowały o tym, jakie prawa im przysługują i dlaczego są tak istotne. Świętowaliśmy ten dzień z uśmiechami na twarzach, tworząc kolorowe plakaty i uczestnicząc w kreatywnych zabawach, które pomogły nam lepiej zrozumieć, jak ważne są te prawa w naszym codziennym życiu.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za ich zaangażowanie i wspaniałe pomysły! To był dzień pełen nauki, radości i niesamowitej energii!
Tydzień Edukacji Globalnej, który obchodzimy z ogromnym zaangażowaniem, to wyjątkowy czas, w którym uczniowie naszej szkoły mogą aktywnie uczestniczyć w różnorodnych inicjatywach mających na celu poszerzenie ich wiedzy oraz świadomości na temat globalnych wyzwań i możliwości działania. Jedną z takich inicjatyw jest projekt "Jestem ZMIANĄ", który z wielkim entuzjazmem realizowaliśmy dzięki wsparciu Fundacji Przestrzeń Możliwości.
W ramach tego projektu, uczniowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności w zakresie tworzenia kampanii informacyjnych, które mają na celu zwrócenie uwagi całej społeczności szkolnej na istotne kwestie globalne i lokalne. Efektem ich ciężkiej pracy i zaangażowania jest wyjątkowa kampania informacyjna, którą serdecznie zapraszają do odkrycia wszyscy członkowie naszej szkolnej rodziny.
Klasy 8b i 7b, które z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyły w tworzeniu tego projektu, mają przyjemność zaprosić całą społeczność szkolną do odwiedzenia wystawy zlokalizowanej na drugim piętrze naszej szkoły. Tam znajdują się starannie przygotowane materiały, które nie tylko edukują, ale także inspirują do działania pod wspólnym hasłem: JESTEŚMY ZMIANĄ. Wystawa ta to nie tylko źródło cennych informacji, ale także przestrzeń do refleksji nad naszym wpływem na świat oraz możliwością aktywnego włączenia się w działania na rzecz lepszej przyszłości. Zachęcamy do poświęcenia czasu na zapoznanie się z tymi materiałami i dołączenia do ruchu na rzecz pozytywnych zmian!
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Czystego Powietrza Edukacyjnej Sieci Antysmogowej wykonując maski antysmogowe, plakaty, flagi. Celem akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie społeczeństwa o poważnych konsekwencjach dla zdrowia. Uczniowie klas IV-VIII sprawdzili jakość powietrza na terenie szkoły za pomocą miernika jakości powietrza oraz uczestniczyli w e-lekcjach. Miernik świecił się na zielono, czyli pokazywał dobrą jakość i miejmy nadzieje że takie powietrze będzie nam częściej towarzyszyć.
No i druga partia książek zamówionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0., gotowych do wypożyczania. Są to nowości wydawnicze, w tym lektury szkolne, książki historyczne, obyczajowe, sensacyjne, przygodowe, fantastyka itd.
Dla młodszych i starszych, przyjdźcie, zobaczcie, wypożyczcie.
To nie wszystko - następne wkrótce...
ZAPRASZAMY do biblioteki szkolnej :)
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU
Powered by aSc EduPage