• "Kolorowe kredki w pudełeczku noszę" - klasa 1b.

     • Uczniowie klasy 1b zakończyli cykl spotkań pt, „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę” w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.

      W ciągu całego semestru dzieci rozwijały swoje zainteresowania czytelnicze. Wszyscy doskonale wiemy, że książka uczy, bawi i wychowuje. Dzieci z wielką przyjemnością słuchały czytanych książek i uczestniczyły w zajęciach kreatywnych, jakie przygotowywała im Pani Sylwia. Miały możliwość bogacenia słownictwa, rozwijania swojej wyobraźni i zdolności manualnych, a także poszerzania horyzontów. Pani Sylwio, było naprawdę wspaniale! Dziękujemy!

      Drodzy Rodzice, pamiętajcie:

      „Bez względu na to, ile macie zajęć, najważniejszą rzeczą,

      jaką możecie zrobić dla przyszłości swojego dziecka,

      oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne

      głośne czytanie…”

     • DZIEŃ SPORTU I DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

     • 31 maja obchodziliśmy Dzień Sportu oraz Dzień Patrona. Główny celem była integracja klas, zachęta dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej oraz utrwalenie wiedzy o Janie Kochanowskim.

       

      Stanowiska poszczególnych konkurencji prowadzili uczniowie najstarszych klas. Pozostali wychowankowie pod opieką nauczycieli uczestniczyli w licznych konkurencjach: sztafecie, strzałach na bramkę, przeciąganiu liny, malowaniu portretu poety, dyktandzie bieganym oraz odgrywaniu scenek tematycznych.

      Po ruchu na świeżym powietrzu i wysiłku intelektualnym wyjątkowo smakował poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców.

      ⚽️🏒🤾🖊

     • Mama, Matusia, Mateńka - wyróżnienie!

     • Igor Fryżleiwcz z klasy 3A zdobył wyróżnienie. 

      Jak co roku w maju Miejskie Centrum Kultury organizuje miejski konkurs plastyczny o tematyce związanej z mamą. W tym roku temat brzmiał "A ja wolę swoją mamę". Uczniowie klasy 3 a na zajęciach artystycznych przygotowali swoje prace, a jedna z nich, zdaniem jury konkursowego, zasłużyła na specjalne wyróżnienie. Autorem pracy był Igor Fryżlewicz. To właśnie On dumny i zadowolony razem ze swoją mamą odbierał nagrodę. Igor gratulujemy.

     • 20 lat w Unii Europejskiej

     • W naszej szkole obchodziliśmy ważną rocznicę -  wstąpienie Polski do Unii Europejskiej!

      Cała społeczność szkolna wyruszyła na pochód z flagami, które każda klasa przygotowała z ogromnym zaangażowaniem. Na placu św. Anny odśpiewaliśmy zarówno hymn Polski, jak i hymn Unii Europejskiej, podkreślając nasze przywiązanie do wartości europejskich. Była to naprawdę wzruszająca i patriotyczna chwila. 🇵🇱🇪🇺 

     • "Z Trójki na szóstkę - potyczki ortograficzne"

     • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

      25 kwietnia w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Z Trójki na szóstkę! - potyczki ortograficzne". O tytuł Mistrza Ortografii walczyło czternastu uczniów z tyskich szkół wyłonionych w etapach szkolnych. A oto laureaci:

      Mistrz Ortografii - Emilia Rewaj ze Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Rafała Pomorskiego w Tychach

      I Wicemistrz Ortografii - Magdalena Szpak z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. przy Zespole Szkół Muzycznych w Tychach im. Feliksa Rybickiego

      II Wicemistrz Ortografii - Marta Dajcz ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Władysława Jagiełły w Tychach

      Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom kolejnych sukcesów!

       

     • MAM TALENT - wyniki konkursu

     • Dnia 19.04. odbył się konkurs „MAM TALENT”.

       

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wspaniałe występy i zaangażowanie. Każdy z Was pokazał niezwykły talent i sprawił, że to wydarzenie było niezapomniane. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.

      III miejsce w konkursie zajęły ex aequo: Nadia Zajdel 7A, Maja Krzysztoszek, Hania Wiśniewska, Zuzia Kopczyk i Liliana Maćkowska z klasy 1B. 

      II miejsce przypadło ex aequo Adriannie Granek z klasy 6B, Ani Bundzie z 1A oraz Nadii Niemiec z 1A. 

      Natomiast zwycięzcami konkursu zostały Emilia Kijewska, Daria Levytska i Jagoda Dąbrowska z klasy 3A.

      W kategorii talentów plastycznych trzecie miejsce zajęła Natalia Kubisz z 2A, drugie miejsce przypadło Annie Khomyn z 4B, a pierwsze miejsce zdobyła Weronika Kryta z 5A.

      Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wszystkich prezentacji i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji konkursu "MAM TALENT". Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

      Fotorelacja z konkursu już wkrótce 🙂 

     • DNI NAUKI 15.04. - 17.04.

     • Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VII do udziału w konkursie wiedzy na aplikacji kahoot. Konkurs jest częścią wydarzeń w ramach odbywających się w naszej szkole Dni Nauki. Zapraszamy do szkolnego wyzwania, które obudzi w Was chęć do pogłębiania wiedzy. Niech wygra najlepszy, a jak już wygra to otrzyma ocenę z wybranego przedmiotu matematyczno-przyrodniczego!

     • WIOSNA, ACH TO TY!

     • Dnia 05.04.2024r. odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3.

      „Wiosna, ach to TY!”

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe prezentacje. Oto wyniki konkursu:

      I miejsce zajęła Zuzia Kopczyk z klasy 1B.

      II miejsce przypadło Maksymilianowi Dryniakowi z klasy 3A.

      III miejsce ex aequo zdobyły Emilka Kijewska z klasy 3A i Milana Kulabukhova z klasy 1A.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz wspaniałą interpretację wierszy o wiośnie. Dumni jesteśmy z Waszych umiejętności recytatorskich! Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

     • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

     • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia na pamiątkę urodzin H. Ch. Andersena. W tym roku hasło przewodnie brzmi „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni” (‘Cross the Seas on the Wing of your Imagination’). To okazja do propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych. Pani Jola odwiedziła odział przedszkolny, świetlicę oraz klasy 1, 2, 3 i czytała opowiadania z książki Bajki dla dzieci. Rozmawiała z uczniami o tym skąd się biorą marzenia i co to jest wyobraźnia.

     • Dzień Św. Patryka w naszej szkole.

     • Dnia 18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka, a oto jak się w tym dniu bawiliśmy. Był to naprawdę fantastyczny dzień pełen radości i zabawy, podczas którego mogliśmy poznać i celebrować kulturę Irlandii w sposób autentyczny i zabawny. Jesteśmy pewni, że nasz Dzień Świętego Patryka zapadnie nam wszystkim w pamięci na długo!

     • WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW - PÓŁFINAŁ

     • W czwartek najlepsi czytelnicy naszej szkoły pisali test półfinałowy ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Zwyciężyła Lilina Żak. Gratulujemy! 

     • Warsztaty dla klas starszych - Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Tychach.

     • 13 marca uczniowie klas siódmych oraz klasy ósmej uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Tychach.

      13 marca uczniowie klas siódmych oraz klasy ósmej uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Tychach. Młodzież miała możliwość zapoznania się ze specyfiką wielu ciekawych zawodów takich jak kominiarz czy mechanik samochodowy. Ich reprezentanci interesująco opowiadali o swojej pracy. Pod okiem specjalistów z branży spożywczej można było ulepić pierogi, zawinąć gołąbki, spróbować świeżo wypieczonego chleba ze smalcem czy pastą jajeczną. Osoby zainteresowane projektowaniem wnętrz tworzyły projekt w profesjonalnym programie komputerowym. Nie zabrakło także atrakcji dla tych, którzy dbają o wygląd, ponieważ na miejscu czekali barberzy i fryzjerki. Uczestnicy zdobywali nagrody w różnych konkurencjach (np. skręcanie szuflady), każdy otrzymał także drewnianego króliczka ze swoim wygrawerowanym imieniem. Wszystko to w przemiłej atmosferze. Z wielką chęcią przybędziemy na warsztaty w przyszłym roku:)

     • DZIEŃ KOBIET W KLASIE 1B

     • Chłopcy z klasy 1b pod okiem wychowawczyni zaangażowali się w przygotowanie dla swoich koleżanek z klasy papierowych kwiatków. Dziewczynki doceniły własnoręcznie wykonane prezenty i niespodziankę, którą otrzymały z okazji swojego święta. Poczuły się małymi kobietami. Radość była wielka!

     • „Mój plastelinowy świat” - konkurs szkolny

     • 27 lutego odbył się szkolny konkurs  "MÓJ PLASTELINOWY ŚWIAT". 

      Dnia 27 lutego odbył się szkolny konkurs „Mój plastelinowy świat” w którym udział wzięli chętni uczniowie z klas 1-4. Konkurs miał na celu rozwijanie zdolności plastycznych, inwencji twórczej uczniów oraz integrację szkolną. Uczniowie mieli wykonać pracę z plasteliny na dowolny temat. Poziom wykonanych prac był bardzo wysoki a jury bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Jury ceniło prace pod względem pomysłowości, estetyki i wkładu pracy. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

      Oto wyniki:

      I miejsce - Paulina Loska 4A

      II miejsce - Amelia Ronkiewicz (3A) i Sylwia Tkaczyk (3A)

      III miejsce - Anna Bunda 1A

       

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

      Gratulujemy również tym, którzy odważyli się wziąć udział w konkursie. Wszystkich uczestników było aż 30!

     • BookTour w Trójce

     • Uczniowie klas 1-3 biorą udział w kolejnej edycji Międzyszkolnej Akcji Czytelniczej z wędrującą po tyskich szkołach książką.

       

      Uczniowie klas 1-3 biorą udział w kolejnej edycji Międzyszkolnej Akcji Czytelniczej z wędrującą po tyskich szkołach książką. W tym roku jest to "BookTour z ... Receptą na szczęście". Koordynatorka akcji w naszej szkole, p. Jola, odwiedza klasy i czyta rozdziały "Recepty na szczęście" autorstwa Małgorzaty Korbiel.

      Akcja trwa do 22 marca - głośne czytanie w klasach będą kontynuować wychowawczynie lub uczniowie.

     • KUKIEŁKOWY TEATRZYK CZWARTOKLASISTÓW.

     • Kukiełkowy teatrzyk przedstawiający wiersz Adama Mickiewicza „Przyjaciele” został wykonany przez uczniów klas 4a i 4b. Ich występ był pełen emocji i zaangażowania, a uczniowie otrzymali gromkie brawa od publiczności. To wspaniała okazja, by nie tylko popularyzować literaturę, ale także rozwijać umiejętności artystyczne uczniów. Jesteśmy dumni z ich talentu i zaangażowania!

     • ZAJĘCIA TEATRALNE

     • W pierwszym półroczu grupka ambitnych uczniów z klasy 5b uczestniczyła w zajęciach teatralnych. Młodzi aktorzy przygotowali baśń pt. ,, Szczęśliwy Jaś”. Widowisko dało możliwość zaprezentowania się przed naszymi przedszkolakami i uczniami klasy 1a. Było trochę nerwów, ale występ na pewno był udany.